Lot n° 439

439 (Droit, Ephemera) - Leuvense vonnisbrief betreffende Henricus Mattheus Brescianus uit Piëmont veroordeeld voor "Falsiteyten, Bedroch [...] om [...] te doen gelooven het geobstrudeert valsch Mirackel [...]. Leuven, 16 januari 1663. Aanplakbrief,...

Estimation : 80 / 100
Adjudication : 140 €
Description
37 x 29 cm (enkele roestvlekjes, gebruinde en onregelmatige randen, marginale grote scheur met papierverlies). Zeldzaam specimen van efemeer drukwerk. Betrokkene wordt veroordeeld om "bervoets, met de bloeten hooffde [...] en mette strop aenden hals [...]" voor de scherprechter te worden geleid, verschillende openbare plaatsen in de stad aan te doen en op het schavot te worden gegeseld en gebrandmerkt alvorens voor altijd te worden verbannen uit Brabant, op straffe van de galg. ^ Rarissime sentence judiciaire louvaniste ayant trait à la condamnation, torture et bannissement d'un sujet italien pour cause de tromperie et de faux miracle.
Partager