Meer over Aster linosyris 'Goldflake'

Algemene beschrijving

Dit is de geel bloeiende en slecht verkrijgbare Aster linosyris 'Goldflake', familie van de Asteraceae. De volwassen hoogte van deze vaste plant is ca. 60 cm.

Bloemen en plantdichtheid Aster linosyris 'Goldflake'

De bladeren van deze zeldzame aster zijn groen en ongeveer 30 cm groot. De bloemen zijn geel van kleur. De bloeitijd duurt van ca. juli tot en met september. De geadviseerde plantafstand is 33 cm. De plantdichtheid komt neer op 7-9 stuks per m2.

Standplaats en combineren Aster linosyris 'Goldflake'

Deze buitenplant is zeer geschikt voor 'de tuin op het zuiden' op een open plek. Deze aster verlangt een zonnige, warme plek op niet te arme grond en buiten de schaduwzone van bomen en heesters. Ze kan gebruikt worden als borderplant, want ze laat zich eenvoudig combineren. Deze soort herfstaster verdraagt een temperatuur tot -30 graden Celsius maar is niet geheel winterhard. Deze plant heeft namelijk in de winter bescherming nodig tegen overvloedige regen en sneeuw. In de zomer moet u ervoor waken dat ze niet uitdroogt.

Doordacht borderpakket op maat of kant & klaar

Deze zeldzame herfstaster woekert niet of nauwelijks en laat zich goed combineren met andere planten. Voor doordachte combinaties van planten voor uw borders helpen wij u graag met een maatwerk plan of een kant en klaar borderpakket voor o.a. borders waar veel zon staat. Plantensets voor schaduw en halfschaduw borders zijn uiteraard ook mogelijk.

Plant kenmerken

Naamgeving
Plantnummer
Plantfamilie Asteraceae
Nederlandse naam Aster
Geslachtsnaam Aster
Maten
Max groeihoogte 60
Bloem en blad
Wintergroen Nee
Bloeimaanden Juli, Augustus en September
Bloemkleur Geel
Bladkleur Groen
Biodiversiteit
Speciale eigenschappen
Grondvochtigheid Droog-vochthoudend
Positie in tuin Zon